У сучасному світі цифрових технологій та мобільних пристроїв, ресторани все частіше використовують QR-меню для покращення обслуговування клієнтів. Одним з ключових елементів, що можуть вплинути на рішення клієнта замовити ту чи іншу страву, є фотографії в меню. Але які саме фото здатні спонукати до замовлення?
У цій статті ми розповімо:
- Важливість якісних фото в QR-меню.
- Хто може зробити фото для QR меню.
- Етапи зрозумілого ТЗ для фуд фотографа.
- Як створити якісне фото для QR-menu.
Чому якісні фото в QR menu важливі?
З практики ведення ресторанного бізнесу відомо, що 82% відвідувачів закладів обирають страви по фото тому висока якість фотографій є обов'язковою умовою для будь-якого меню. Чіткі, яскраві та добре освітлені зображення привертають увагу клієнтів і викликають апетит. Ще з важливого, це те, що люди запам’ятовують лише 10% прочитаної чи почутої інформації, а якщо до цієї інформації додати релевантне зображення то цей показник зросте до 65%.
Також важливо враховувати, що фотографії спрощують вибір страви, гість чітко розуміє, яку страву він отримає. Фото - це емоційний тригер, який збуджує апетит та передає смак. Зазвичай люди оцінюють об'єм, ситість та навіть смак страви, саме за фотографією.
Хто робить фото для QR-меню?
Агенція, що спеціалізується на HoReCa. Переваги агенцій — це експертність, висока якість та налагоджені процеси. Вони враховують побажання ресторатора, самостійно готують технічне завдання для фотографа, приїжджають у заклад зі своїм освітленням, реквізитом та технікою, швидко проводять зйомку. Далі обробляють фото.
Фріланс фуд-фотографи. Співпраця з ними зазвичай схожа на співпрацю з агенціями. Однак, не всі фрілансери мають своє освітлення, тому це варто враховувати, якщо зйомка потребує додаткового світла.
SMM-спеціаліст. Якщо в команді закладу є SMM-спеціаліст, який вміє робити якісні фото та обробляти їх, це чудовий варіант для ресторатора. Проте, слід пам'ятати, що зазвичай SMM-спеціалісти не мають власного додаткового обладнання (освітлення, штативи, стійки).
Зрозуміле ТЗ для фуд фотографа.
- Запросіть фотографа до закладу, щоб він оцінив світло.
- Чітко озвучте свій запит.
- Покажіть йому приклади QR меню, що вам подобаються.
- Назвіть кількість позицій, які потрібно відзняти, а також покажіть посуд, у якому буде подача (посуд впливає на сприйняття, тому іноді ракурс обирають не лише від страви, а й від тарілки).
- Визначтеся з ракурсами, фоном, світлом, форматом (разом з фотографом).
- Попросіть фотографа про референси у невеличкій презентації. Це допоможе вам уникнути непорозумінь у майбутньому.
Як самостійно створити якісні фото для QR-menu.
Створення привабливих фото для QR-меню може здаватися складним завданням, але, дотримуючись кількох простих порад, ви можете самостійно зробити високоякісні знімки, які привернуть увагу ваших гостей і підвищать їхню задоволеність.
Перш за все страва має бути повністю у фокусі (без блюру та розмазаних елементів страви). Без фокусу може бути лише фон.

Бажано, щоб ракурс не змінювався на кожній позиції в меню. Зазвичай фуд-фотографи обирають не більше двох ракурсів на все меню:
- 90° — для більшості основних страв (особливо для пласких страв: піци, пирогів, супів тощо);
- 45° — для більшості десертів, а також об’ємних стартерів;
- 90° — для фото пляшок;
- 10-20° — для фото коктейлів, лимонадів, кавових напоїв.


Фон та обробка усіх фото має бути однаковою, якщо ви хочете, щоб ваше QR-меню виглядало якісно, гармонійно та зрозуміло. Тут варто звернути увагу:
- на температуру фото (щоб воно не було занадто холодним - синім, чи занадто теплим - жовтим);
- на кольорокорекцію (наприклад, якщо зелень на фото страви буде жовтуватого відтінку, то страва не буде виглядати свіжою та соковитою, а якщо зелень буде занадто синьою - страва не буде викликати апетиту);
- на експозицію та контраст (нехай усі фото будуть однаково вирівняні по світлу та контрасту, що зробить сприйняття страв легшим для гостя);
- на фон - в ідеалі знімати всі страви на однотонному нейтральному фоні (білий/сірий/чорний). Таким чином, гість буде бачити лише те, що йому необхідно - страву).

Ми не рекомендуємо перевантажувати фото великою кількістю додаткового реквізиту, а зберігати фокус на страві. Тут варто відкинути художнє сприйняття фотографії й сприймати меню як каталог на маркет-плейсі (бо по своїй суті, так і є). У цьому випадку, краще мінімалістичні та чисті фото з однотонним фоном та легкою тінню, ніж купа зайвих деталей. Іноді, додатковим акцентом може бути сам посуд, це колір посуду або візерунок на посуді.
